Nie ukrywam że programowanie w Pythonie coraz bardziej mnie pociąga. Im bardziej go poznaje tym coraz więcej pomysłów na pisanie programów.

Nie jestem jeszcze dobry bo i całego kursu nie okiełzałem do końca, ale prosty program już udało mi się napisać. Konsolowy program do nauki dodawania dla dzieci. Będzie to początek czegoś większego. Aby to napisać tak jakbym chciał jeszcze wiele lekcji przede mną.

Program oparłem na pobraniu informacji od użytkownika, między innymi pytając o bezpieczną cyfrę, po wpisaniu której wychodzi się z programu. Program dodaje do siebie losowe liczby z zakresu który podaje sam użytkownik. Ponadto program zlicza poprawne i błędne odpowiedzi, których wynik podaje po wpisaniu bezpiecznej cyfry.

Program działa w pętli >>while<< dopóki nie zostanie przerwany przez użytkownika. Fajnie by było gdyby to wszystko działało w osobnym oknie a nie w konsoli. Dodatkowo mogłyby występować podpowiedzi na zasadzie np jabłek czy zapałek. Ale ten wariant dopiero jak poznam dalsze tajniki Python-a.

Jeśli ktoś chce dopiero zacząć się uczyć to sam zachęcam bo naprawdę warto. Ja sam uczę się w domu oglądając kursy na Udemy. Kursy są płatne, ale warto zaglądać na ich stronę i kupować jak są promocje. Od siebie mogę dodać, że naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *